День весняного рівнодення

aizokz

 

Ще якихось 300 років тому, весняне рівнодення вважали великим святом, а в першу неділю після настання рівнодення у слов’ян святкувся Великдень –  сонячне свято, час коли день перемагає ніч («великий день»), весна – зиму і починається новий рік за сонячним календарем. Наші пращури саме в цей день відзначали початок Нового Літа.

З цим днем пов’язані багато традицій, деякі збереглися до нашого часу.

Напередодні у будинках проводилося генеральне прибирання. Будинок прикрашали, ставили вербу, проводжали минулий рік, збираючись усією сім’єю за столом. Обов’язково варили локшину, чим вона була довша, тим щедріше буде рік і надійніше благополуччя сім’ї. Запрошували не тільки членів родини, а й Богів, покровителів Роду.

Це саме той час, щоб побачити сьогодення в собі і своєму житті: те, що витримало холоднечу, виявилося міцніше за крижану коросту, і наполегливо пробивається назовні з-під мертвого мотлоху. Неправдиве гине рано чи пізно і тільки істинне здатне витримати будь які  негаразди. Так що досить оплакувати свої втрати, досить ридати над сміттям. Настає пора присвятити себе дійсно життєздатному: зміцнити те, що народилося, підтримати те, що відродилося.

Для цього по кругу від однієї свічки запалювали свічки для кожного члена родини. В полум’ї свічок спалювалися тривоги і занепокоєння, а місце, що звільнилося, заповнювалося силою вогню і упевненістю в майбутніх перемогах.

У  магічний день весняного рівнодення добре б  зібратися з однодумцями і провести загальний обряд, колективний ритуал, здатний відродити зв’язок людини і Природи, повернути нам заступництво Небес. Тим, хто хотів би відчути енергію слов’янських обрядів, бажано  розвести вогонь від сонця, і покликати великого прародителя: Ярила-Сонце. Обряд відновлення спорідненості одне до одного, та до навколишнього Світу — гарантує інше життя, вам і усьому вашому Роду.

А йдучи, прихопіть вуглик з вогнища: якщо настояти на них воду, вона стане цілющою. Процідіть — і давайте у міру потреби хворим, ослабленим домочадцям, дітям і людям похилого віку. Ось побачите: «жива» вода, в якій розчинена енергія  Сонячного  вогнища, поверне їм сили.

Цей день належить зустрічати урочисто, хлібом-сіллю, в його честь влаштовують гуляння на славу. І, звичайно, палять вогнища — мініатюрне відображення вогню небесного, сонячного жару. Вогнища ці неодмінно запалювалися від сонця: промінь ловили у збільшувальне скло або в лінзу з коштовного каменю і направляли на купу хмизу. Тільки таке вогнище воістину зберігало енергію сонця  і могло обдарувати нею людей.

Більше того, цей вогонь має магічні властивості очищати ауру людини. Звідси звичай стрибати через вогнище: частинка небесного полум’я здатна випалити увесь негатив, що скупчився. Ось чому, той, хто в цей день  взяв участь у вогняному ритуалі, набуває сили.  Особливо завзято стрибали через вогонь юнаки та дівчата, бо вважалося, що цей обряд обдарує їх якимись додатковими здібностями і можливостями, поміняє їх долю до кращого.

Шанували і прославляли в цей час Молодого Ярилу, як природний символ відродження сили, Духу, нового життя, та нових можливостей

На його честь господині випікали різноманітні смаколики і частували один одного. Обов’язковою на столі була каша, яку варили на відварі 7 трав (на власний вибір).

20152201094609За переказами, саме на ці гуляння у вигляді птахів зліталися душі померлих предків. Тому напередодні випікалися символічні «Жайворонки» для того, щоб вшанувати і пригостити їх. Неодмінно годували птахів, розсипали зерна і хліб, на горі ставили святкові столи, приносили їжу і бенкетували разом з Богами і Душами предків.

Древні слов’яни добре знали своє родове Древо і в цей час замислювали нові пагони нащадків і родичів.

У перші 10 днів року, після дня Весняного Рівнодення, проявляється незвичайна сила природної стихії Вогню. Він має унікальну силу зцілення і очищення людини і його родового Древа. Вогонь — це єдина стихія, яка зберегла свою чистоту. Наші предки знали про це і використали цей час для очищення.

Кожен орган лікували у свій день.

20 березня — чищення печінки і жовчного міхура

21, 22 березня — чищення хребта.

23, 24 березня — чищення нервової системи і гомілок ніг.

25, 26 березня — чищення ступень ніг.

27, 28.03 — чищення голови.

29.03 — чищення горла і шиї.

Про вогняні практики, відчуття, переживаннях не прийнято було нікому розповідати.

День весняного рівнодення — це особливий день, коли можна отримати прилив сил і енергії, зняти втому і розбитість, позбавитися від зимової депресії. Тому не варто його ігнорувати, краще звернутися до досвіду предків і використати усі відомі способи для отримання максимальної користі від енергії цього дня

Добавить комментарий