Допоможіть встановити справедливість

Допоможіть встановити справедливість

20 травня цього року моєму батькові, Ребізову Василю Семеновичу, виповнилося б 90 років.
РєбєзовРєбєзов

Народився і проживав Василь Семенович у Золотарівці. Під час війни, коли Радянська Армія визволяла Світловодщину, зокрема, Золотарівку, його призвали до її лав.

За документами, що залишилися, він воював у складі 110 с.д. був поранений, знаходився на лікуванні в ЕГ 2941. Василь Семенович Ребізов нагороджений медаллю «За відвагу». Саме з цієї нагоди командуючий військами Другого Українського фронту, маршал Радянського Союзу Р. Малиновський привітав його з нагородою та побажав щонайшвидшого одужання. До цього часу ми з дружиною зберігаємо цю вітальну листівку.

Після Перемоги батько перебував у Будапешті, звідки надсилав світлини та короткі вісточки рідним про свою службу. Про все це я дізнався із документів, які залишилися після смерті батька. Але звідки він був призваний до лав Радянської Армії та коли демобілізувався – невідомо. Не змогли на це дати мені відповідь і у Світловодсько-Онуфріївському ОРВК – архівна справа мого батька відсутня. Ми надсилали запит і до архіву Подольська, але відповіді не отримали.

Після війни батька визнали інвалідом Великої Вітчизняної війни. Він тривалий час лікувався, часто перебував на лікуванні у воєнному госпіталі, та, незважаючи на це, у 1966 році, у віці 41 року, помер.

Пройшов час, та я так і не змирився з тим, що про мого батька просто забули, забули про його внесок у Велику Перемогу. Влітку 2014 я звернувся до Світловодського міськрайсуду із заявою про встановлення юридичного факту про те, що мій батько, Ребізов Василь Семенович, дійсно брав участь у бойових діях, та суд, незважаючи на численні свідчення та докази, прийняв рішення не на мою користь. Через газету я хочу висловити слова вдячності працівникам управління соціального захисту населення РДА та Світловодсько-Онуфріївського ОРВК за допомогу у моїй справі. Сподіваюся, що я, все ж, знайду правду у чиновницьких кабінетах.

У дні 70-річчя Великої Перемоги ветерани згадують ті страшні часи, згадують своїх побратимів, тих, хто прийшли з війни, і тих, кого вона забрала. Шануймо цю пам’ять.

Петро Ребізов.

Матеріал надано газетою «Вісті Світловодщини»

Добавить комментарий