Громада Подорожнього повідомляє!

Територія с. Подорожнього є ласим шматочком для будь-якого партнера по об’єднанню. Тому і пропозицій надійшло зразу від двох громад: с. В.Андрусівки та м. Світловодська.
Сільська рада Подорожнього, як справжня кокетка, не відмовила нікому – всім згоду дала!
Тільки, от біда – голова сільської ради, мабуть, забув, що він очолює лише виконавчий орган громади і дозвіл на прийняття таких рішень потрібно питати у людей – жителів цієї громади.
Коли запахло непереливками, голова дійсно пішов зустрічатися з людьми, організував сходки по різним куткам села, точилася дискусія про переваги об’єднання з тим чи іншим партнером. Переконливих аргументів в вигляді розрахунків так ніхто і не побачив, вирували одні лише емоції.
Однозначно прояснилося тільки одне — об’єднуватися з с. В.Андрусівкою Подорожнє не хоче! Про це проголосували люди на сходках, про це письмовими заявами повідомили своїх депутатів ті, хто на сходку не зміг прийти.
Та все виявилося марним. Результати голосування на сходках чудом «пропали», депутати знову прийняли схвальне рішення, а громаді Подорожнього вкотре препіднесли урок народної мудрості – «собака гавка, а караван іде».
Прояснилося зразу декілька речей: по-перше –ніяка ми не громада, а «стадо», тому нас і женуть, куди «пастух» хоче!; по-друге – надіятися на порядність чиновників та тих, хто в цьому об’єднанні зацікалений, не варто і, нарешті, по-третє – досить чекати, що нас почують! Потрібно діяти і діяти так, щоб чиновники будь-якого виконавчого органу, будь-якого рівня, нарешті усвідомили чию волю вони виконують і чиїм власне органом вони є.
Звернімося до Конституції України : ст. 5 «єдиним джерелом влади в Україні є народ». Так от, цей народ — ми, громадяни Подорожнього, прийняли власне рішення: перед тим, як розглядати пропозиції про об’єднання громад, спочатку цією Громадою треба стати!
Тому ми не просимо, як зазначив пан Воропаєв В.В. у статті газети «Вісті Світловодщини» від 05.08.2016 р. «З ким об’єднається Подорожнє?», а повідомляємо, що спочатку ми утворимо Громаду, приймемо свій Статут, отримаємо статус юридичної особи публічного права, проведемо інвентарізацію свого комунального майна, що є на території громади, згідно зі ст.142 Конституції, перетворимо себе із віртуальних на справжніх власників того, що ще залишилося нерозграбованим і, тільки після цього, будемо розгядати пропозиції до об’єднання з іншими Громадами.
Ніякий «перспективний план обласної державної адміністрації», ніякі «роз’яснення районної влади» (дивись статтю «З ким об’єднається Подорожнє?» від 05.08.2016 р.) не можуть бути вищими від Конституції України.
Коли об’єднуватися, з ким, на яких умовах, з яким майном і чи об’єднуватися взагалі – може вирішувати тільки Громада, якщо вона дійсно Громада, а не територія на карті України.
Надзвичайно прикро і соромно за нашого сільського голову Воропаєва В.В.. Замість того, щоб представляти інтереси своєї громади, захищати її жителів, територію, майно – він протиставляє себе людям, користується службовим становищем і перебирає на себе повноваження, яких громада, до речі, йому не делегувала. Мабуть у нашого голови запаморочилося у голові, якщо він вважає, що рішення сільської ради є законом для громади, а не навпаки, що 850 жителів села повинні запитати у НЬОГО де зібратися, яке рішення і у який спосіб прийняти, щоб ВІН визнав його законним , легітивним.
Тож підсумуємо: Ініціативна група, створена зборами громадян с. Подорожнього, поставлене перд нею завдання виконала.
Підписи жителів села на підтримку рішення зборів «Про створення та узаконення територіальної громади с. Подорожньго шляхом затвердження Статуту» та «Про відмову від об’єднання з іншими територіальними громадами у зв’язку з відсутністю правоустановчих документів, які підтверджують статус територіальної громади як юридичної особи публічного права» зібрали в кількості 850 громадян (збір підписів за ініціативою самих жителів не припинено).
Форми підписних листів затверджені зборами і не містять інформації про персональні дані підписувача, крім дати народження та місця проживання.
Копії 82 підписних листів будуть представлені на установчих зборах громади.
Громада Подорожнього запрошує всіх на установчі збори .
Вони відбудуться в

приміщені Будинку культури с. Подорожнє, у неділю 14 серпня 2016 року о 15-00.
Про законність прийнятих громадою рішень, ви зможете судити самостійно, а не з уст упереджених осіб
Ініціативна група с. Подорожнього.

Добавить комментарий