ОЛЕКСАНДРІЙСЬКА СІЧ ПОСТАНЕ НА БЕРЕЗІ ВОДОЙМИЩА

sich

«… Так вот она, Сечь! Вот то гнездо, откуда вылетают все те

гордые и крепкие, как львы! Вот откуда  разливается воля и

казачество на всю Украину!», — писав про Січ Микола Гоголь.

Січ — Мати, а Великий Луг — Батько… Саме так лагідно наші далекі предки — вільні запорозькі козаки — називали свою військову базу, яка потім переросла у козацьку християнську республіку (за висловом істориків козаччини).

Перша Запорозька Січ — столиця вольності Українського козацтва, осередок надії на державну незалежність нашого народу, була побудована 1552 року на острові Мала Хортиця козацьким ватажком Дмитром Вишневецьким.

Саме зараз наше козацьке товариство втілює у життя інвестиційний проект створення Історико-культурного туристичного центру «Козацький Звичай» — «Олександрійська Січ» на березі мальовничого водоймища поблизу селища Марто-Іванівки Олександрійської міської ради Кіровоградської області.

x_99242dd8

На території центру планується звести не лише козацьку острогу з вхідними воротами та бійницями для гармат, а й дерев’яні приміщення, які існували на Січі: козацькі курені, комори, січова кухня, ремісничі майстерні тощо…
На сторожових вежах нестиме службу варта. Постріл із гармати сповіщатиме про козацьке зібрання: Раду, свято або фестиваль. А на Січовому майдані гратиме на бандурі вусатий кобзар та співатиме давніх козацьких пісень.
На Січі пануватимуть стародавні козацькі звичаї і права, посвячуватимуть у козацтво та вручатимуть грамоту на козацький чин, проводитимуть вишкіл джур за програмою від психофізичної підготовки воїнів Запорозької Січі.

al_bash1

А це значить — фізична досконалість через вивчення козацького бойового мистецтва: гопак, пізнання елементів козацького характерництва, володіння історичним фехтуванням, стрільба із лука й арбалета, уміння доглядати за козацькими кіньми та «реп’яхом» на ньому сидіти і вміло гарцювати верхи.
Військова козацька старшина та весь особовий склад Громадської організації Олександрійського крайового козацького товариства «Козацький Звичай» звертається за матеріальною допомогою у побудові козацького містечка — Олександрійської Січі — до усіх меценатів, яким небайдужа історія України.

Інформаційно-аналітичний центр крайового козацького товариства

Добавить комментарий