Повернення Таємного покупця. МК М’ясний.

Мережа магазинів «МК М’ясний» має свої філії в багатьох областях України, зокрема в таких як: Харківська, Полтавська, Сумська, Дніпропетровська, Запорізька, Київська, Львівська, Черкаська, Луганська та Донецька області.

Також діє інтернет-магазин  мережі http://mk-m.com.ua/ де зручно й швидко можна знайти інформацію про товари та контактні дані магазинів. Однак деякі розділи сайту не наповнені контентом і не несуть потрібної інформації – це розділи «О нас», «Новости», «Акции», «Доставка и оплата».

У Світловодську магазин розташований по вулиці Героїв України, навпроти школи №3.

МК М'ясний

Магазин пропонує широкий асортимент м’яса ( свинину, телятину, яловичину, курятину, гусятину, качатину, кролятину та субпродукти)  за порівняно невисокими цінами.

Біля входу в торговельний зал стоїть купа пустих ящиків, на підвіконні не прибрано.

Вхід у МК М'ясний

Торговельний зал займає невелику площу. В торговельному залі розташовані 2 холодильника та стіл з контрольними вагами, є ще підступ з габаритними вагами (брудними, та невідомого призначення).

Ваги

Поза торговельним залом є кімната персоналу, з цієї кімнати виходить вікно з підвіконником в головну залу.

Кольори інтер’єру занадто яскраві. В очах таємного покупця рябить від яскравої червоно-білої мозаїки.

Магазин не передбачає самообслуговування.

Товар поділений таким чином – в одному холодильнику зберігаються сирі товари, в іншому товари що не потребують подальшої обробки. Варіація товарів відповідає опису на сайті. Продукція зазвичай свіжа і швидко розкуповується.

Неодноразові спостереження показали, що в магазині часто брудна підлога, на столі з контрольними вагами є плями.

На підвіконнику лежать цигарки та інші особисті речі персоналу.

Персонал одягнений в різні фартухи, одна продавчиня одягнена в спеціалізований фартух «МК М’ясний», інші одягнені в звичайні фартухи і одна в фартух магазину «Ласунка». На фартухах помітні плями та їх вигляд не свіжий. Фартухи не повністю закривають особистий одяг. Головні убори відсутні, волосся і особисті прикраси нічим не закриті.

Спеціальними рукавичками нехтують усі продавці. Руки продавця згідно санітарних вимог повинні бути завжди в чистому стані. Продавці зобов’язані підтримувати власну гігієну. Продавчині даного магазину торкаються руками до товару, до ГРОШЕЙ, до вагів, до калькулятора і жодного разу не було видно як вони відходять мити руки.

Спостерігалась ситуація, коли продавчині відпустивши товар взяли цигарки і не знімаючи робочий одяг курили на вулиці. Хочеться відмітити що чистота одягу та рук і так була сумнівною, а після дози нікотинного диму про продаж м’яса цими людьми і думати стало страшно. До речі курили вони біля входу в магазин – тобто у громадському місці, що порушує Кодекс України про адміністративні правопорушення (стаття  175-1).

Нині в Україні діють «Санітарні правила для підприємств продовольчої торгівлі», всі їх можна переглянути на офіційному сайті МОЗ України — http://mozdocs.kiev.ua/

Личная гигиена персонала

Все работники предприятий продовольственной торговли обязаны:

а) постоянно следить за чистотой тела, рук, волос, коротко стричь ногти;

б) приходить на работу в чистой одежде и обуви, личные вещи оставлять в гардеробной, хранение домашней и санитарной одежды должно быть раздельное;

в) перед началом работы принимать душ, а при отсутствии душа тщательно вымыть руки с мылом, надеть чистую санитарную одежду, подобрать волосы под шапочку, косынку;

г) снимать санитарную одежду при выходе из предприятия на территорию и перед посещением туалета;

д) обязательно мыть руки с мылом перед началом отпуска продуктов и после посещения туалета, а также после каждого перерыва в работе и соприкосновения с загрязненными предметами;

е) не принимать пищу и не курить в торговых, складских и подсобных помещениях;

ж) при появлении признаков желудочно-кишечных заболеваний, повышении температуры, нагноениях и других симптомах заболеваний сообщить об этом администрации и обращаться в медицинское учреждение для получения консультации и соответствующего лечения.

Дотримання й половини з цих правил є сумнівним по відношенню до магазину «МК М’ясний».

Таємний покупець став свідком наступних курйозних ситуацій:

1. Продавчиня показувала підчеревок покупцям відкривши холодильник зі сторони залу, де в той час знаходилось до 10 покупців. Вона на половину залізла в холодильник, дістала великий шматок м’яса звідти і в залі його демонструвала. Продемонструвавши його вона знову полізла в хлодильник де затрималась надовше наводячи там порядок. Нагадаю на ній немає ні захисних рукавичок, ні головного убору, а в залі натовп покупців.

jwkfzaznhckwyigdfduanw

2. По необережності невідомого покупця скло в одному холодильнику завалилось  всередину холодильника. Ніхто не знає скільки воно було в такому стані. Але коли це все таки помітили в магазині піднявся КАРААУУЛЛ всі продавці ринулись з робочих місць, кинули покупців яких обслуговували, і разом з деякими охочими допомогти покупцями вони почали ставити скло на місце.

Куточок покупця

Як видно з фото на куточку всього 1 документ, а згідно до п. 53 Порядку заняття торговельною діяльністю і правил торговельного обслуговування населення, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. №108, суб’єкти господарської діяльності зобов’язані обладнати у торговельному залі на видному місці «Куточок покупця», де вміщується інформація для покупців, адреси і номери телефонів органів, що забезпечують державний захист прав споживачів, а також цей Порядок і правила. Книга відгуків і пропозицій громадян установленого зразка має бути у торговельному залі на видному та доступному для покупців місці.

Ніде в магазині немає (не видно) документів та сертифікатів на товари.

rwzdpoyhoxi

Позитивні сторони:

  • Свіжі товари

Негативні сторони:

  • Бруд
  • Неохайні продавці
  • Відсутні всі документи на куточку покупця

mystery2

One thought on “Повернення Таємного покупця. МК М’ясний.”

  1. Уведомление: bahis siteleri

Добавить комментарий