Ситуація складна

Убийство в Светловодске

Повідомили про похорон Віталія Васильовича Куцевича в день похорону за 40 хв. Активісти, які тісно з ним співпрацювали до останнього не могли отримати час і день похорону, як тільки взнали то повідомили іншим. Приїхавши на похорон я здивувався. Формулюючи експертну оцінку, судмедексперт заключив «серцевий напад в результаті загострення цукрового діабету». На тілі в гробу не було видно пошкоджень   але голова була забита декількома ударами були обширні  синці, з правого вуха була синя квашня. Ніс перебитий. Сусід, який визвав поліцію в телефонному режимі повідомив секретарю міськради, що чув стогін, зойки і звуки падіння предметів та ударів. Під час коли приїхали сусіди, він почув, як з квартири правозахисника вистрибували на вулицю. Поліція в 3 години ночі не попала в квартиру, як сказали — не мали права на взлом. Знайшли його вже вдень. Як свідчила сама дружина, всі простирадла у крові і в квартирі все перевернуто, вона сама ще під час похорону готова була показати квартиру. Через пару годин, коли я про це дізнавсь, ми з братом загиблого звернулись до неї, а вона вже була залякана і на відріз відмовилась  щось показувати і проголосила «що їй сказали, що вона наступна». Наразі, після визову на похорон поліції, було подано заяву в прокуратуру, де активісти дізнались, що прокуратура на видачу тіла не давала дозволу. Тіло відправили на експертизу до Кіровограду. Прокуратура заново дала розпорядження на опломбування квартири. З квартири зникли папери та банківські картки.

Віталій займався багатьма справами з прав людини та прав громади. Сама резонанса для міста, це незаконна передача майна до приватного підприємства Світловодськпобут. А саме: кателень та тепломереж. НА 18.04.2016 було назначено засідання суду на якому він виступав позивачем. Він на суд уже не з’явився, його було вбито 16.04.2016.

Поговорити згодні активісти його соратники Павловська Людмила Олександрівна, Лагойко Сергій юрист, Попов (ім’я по батькові не пам’ятаю), секретар міскради Сап’янов Юрій Александрович. Павловська дуже багато знає про його діяльність і розкаже всю хронологію, також підкаже людей з якими можна поспілкуватись.

Те що зміг сьогодні на швидкоруч зняти і змонтувати за посиланнями:

http://hromadske.svitlovodsk.in.ua/gromada-do-boyu-vbito-aktivista-pravozahisnika-vitaliya-kutsevicha/

http://hromadske.svitlovodsk.in.ua/pohorony-vitaliya-kutsevicha-pravozashhitnika-i-bortsa-za-gromadu/

Добавить комментарий