Таємний покупець. Мінімаркет «Катюша»

Доброго дня дорогі читачі, цього разу я перевірив магазин «Катюша» (вулиця Миру, 48; район 5 школи).
Магазин представляє собою мінімаркет.

LmcUg5de0Mk

Територія 

Магазин має невелику територію, на якій є клумби та маленька парковка. Загалом на клумбах безлад – засохші квіти з бур’яном.

IMG_20160731_131606703

Вхід до магазину оснащений сходами, похилою поверхнею для доставки товару у магазин. Пандус для людей з обмеженими можливостями відсутній.

Зручність та розміщення товарів.

Площа магазину  невеличка, але на ній вміщується багато різноманітних товарів. На полицях можна знайти товари побутової хімії, а також продовольчі товари. Деякі товари стоять кучно і їх можна випадково завалити.

Проходи в магазині вузькі і досить часто персонал залишає в них ящики з товарами, що створює перешкоду на шляху покупця.

IMG_20160730_131537228івава

При вході в магазин стоять упаковки  з товарами побутової хімії, які межують з полицею продовольчих товарів.

eVA292uNgiY

Посеред магазину є круговий стелаж з овочами та фруктами, що розташовані в декілька ярусів. Покупець  обираючи товар на найнижчій полиці стелажу  ненавмисне ускладнить рух для інших покупців.

IMG_20160731_131314113

Зверху цього  стелажу стоїть  інсектицидна пастка для комах. Що іронично — вона вимкнена і напевно ні разу не вмикалась, бо навколо стелажу досить впевнено літає купа мух.

Особливу увагу привертає холодильник, в якому  порушене правило товарного сусідства.

Згідно наказу МІНІСТЕРСТВА ЕКОНОМІКИ ТА З ПИТАНЬ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ підпункту 5.1 передбачається —  Підготовлені  до  продажу молокопродукти  викладають  на лотки,  блюда,  листи  та  подають до торговельного залу на робочі місця,  де  розміщують  за видами  і  сортами  в  охолоджувальних прилавках та шафах з урахуванням товарного сусідства.  

Вимоги товарного сусідства передбачають чітке розділення товарів на категорії — молочні продукти, м’ясо, риба, овочі та фрукти. Багато продуктів добре вбирають сторонні запахи і через це може зіпсуватися їх смак. В даному магазині в холодильнику з молочними продуктами можна знайти ковбасу, гриби і навіть рибу.

mYT7bZclpXw

Для напоїв є окремий зал, ще там розміщуються різноманітні сухарики, чіпси і таке інше. Є декілька холодильників, однак мало напоїв можна знайти охолодженими.

Якість товарів

Багато покупців скаржаться на неякісну продукцію. Чому?

По-перше коли ви купуєте товари в «Катюші» термін придатності на багатьох з них відсутній.

Снимокв

По-друге – часто зів’ялі овочі та фрукти залишаються подовгу лежати на стелажах. Як наприклад оцей зів’ялий перець. Він провисів там досить довго, хоча його товарний вигляд зник, напевно, ще рік тому.

уаа

IMG_20160730_131630021

 

По — третє,  товари на яких є термін придатності, краще перевіряти на власні очі, бо працівники інколи з цим не справляються (інформація з опитування покупців).

До речі, я був свідком того, як робітниця магазину розфасовувала печиво, без рукавичок!! Хто знає де вона була до цього і в якому стані знаходяться її руки.

Персонал

Магазин має одну касу, на якій досить часто відсутній касир.

Решту з покупки віддають окремо від чеку, іноді чек забувають віддати або викидають. Такі дії є порушенням постанови  КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ що до Торгівельного обслуговування.

           Згідно постанови КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ що до Торговельного бслуговування

(взято з 9 пункту постанови)

Касир або інший працівник,  який одержує гроші за товар,  під  час розрахунку з покупцем повинен чітко назвати суму, одержану від покупця, і  покласти  гроші окремо на видному місці,  віддрукувати
чек на касовому апараті,  назвати покупцеві належну  йому  суму  і видати її разом з чеком.

Якщо в магазин привезли новий товар, зазвичай покупець втрачає перевагу. Привезений товар ставлять в проходах і працівники магазину  перевіряють його, касир може вирішувати паперові справи з постачальником, а черга тим часом стоїть і чекає коли касир зверне на них увагу.

В магазині є камери спостереження, але інколи працівники ходять по слідам за покупцями і видивляються чи не хочуть вони щось вкрасти.

Персонал магазину часто похмурий, кожен член магазину знаходиться на своїй хвилі і може з легкістю зіпсувати настрій.

Що до форми одягу працівників – загалом це фартухи з назвою магазину. Бейджів немає.

В магазині досить часто брудна підлога. Багато цінників розташовані абияк,  до деяких товарів треба довго шукати потрібний.

Куточок покупця

Куточок відсутній, на полицях з цигарками біля каси вставлені сертифікати на продаж товарів і книга скарг та пропозицій. Вільного доступу до неї немає.

Оформелння чеку

Загалом чек оформлений по правилам, проте і в ньому порушення.

              Форма фіскального чека регламентується Положенням про форму та зміст розрахункових документів, затвердженим наказом ДПАУ від 01.12.2000 року №614. Згідно з положенням чек повинен мати такі реквізити: назва господарської одиниці; адреса господарської одиниці; для СГ, що зареєстровані як платники ПДВ, — індивідуальний податковий номер платника ПДВ; перед номером друкуються великі літери «ПН»; для СГ, що не є платниками ПДВ, — ідентифікаційний код за ЄДРПОУ або ДРФО, перед яким друкуються великі літери «ІД»; кількість, вартість придбаного товару (отриманої послуги); вартість одиниці виміру товару (послуги); найменування товару (послуги); літерне позначення ставки ПДВ праворуч від надрукованої вартості товару (послуги); позначення форми оплати (готівкою, карткою, у кредит, чеками тощо) та суму коштів за даною формою оплати; загальну вартість придбаних товарів (отриманих послуг) у межах чека, перед якою друкується слово «СУМА» або «УСЬОГО»; для СГ, що зареєстровані як платники ПДВ, окремим рядком — літерне позначення ставки ПДВ, розмір ставки ПДВ у відсотках, загальну суму ПДВ за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка — великі літери «ПДВ»; порядковий номер касового чека, дату (день, місяць, рік) та час (година, хвилина) проведення розрахункової операції; фіскальний номер реєстратора розрахункових операцій, перед яким друкуються великі літери «ФН»; напис «ФІСКАЛЬНИЙ ЧЕК» та логотип виробника.

В чеку від «Катюші» — «Загальна сума», «Сума» та «Готівкою» — це одне й те ж число яке написано тричі. Немає нікої інформації про отримані касиром кошти та про решту видану ним.

Снимок

Перейдемо до висновку:

Позитивні сторони:

 • Різноманітність товарів

Негативні сторони:

 • занедбані клумби

 • непривітність

 • брудна підлога

 • комахи біля відкритих овочів та фруктів

 • порушення вимог товарного сусідства

 • порушення вимог до оформлення чеку

 • неякісні товари

 • не інформативні цінники

 • вузькі проходи

 • мало охолоджених напоїв

 • співробітники – наглядачі які ходять за вами

 • покупець немає переваги перед постачальником

 • відсутність куточку покупця

 • відсутність бейджів

 

Висновок від таємного покупця:

Працівникам є над чим попрацювати. І треба починати з себе.

Для удосконалення потрібно лише бажання)

Я бажаю успіху магазину та обіцяю перевірити його ще раз та написати в моєму блозі, якщо почую про покращення сервісу.

Дякую за коментарі, та за критику в попередній статті, вся надана Вами інформація допомагає нашій команді удосконалитись)

З повагою, Ваш, Таємний покупець 

катюша

 

 

 

 

 

2 thoughts on “Таємний покупець. Мінімаркет «Катюша»”

 1. Миша! спасибо за статью -думаю просто подам на Вас в суд-во-первых Вы не имели права делать фотографии в моем магазине без моего согласия , во-вторых вы не имеете права вообще проводить проверки и Вы столько «грязи» вылили на мой маркет и моих девочек обозвав их «членами» что пахнет «заказной» статьей.Мой адвокат с Вами свяжется!!!

 2. Всегда к Вашим услугам. Рад что наша статья вызвала у Вас адекватную реакцию. Проверка проведена была по заказу наших читателей. Мы рады, что они обратили наше внимание на Вашу статью. Еще раз обращу Ваше внимание, что эта рубрика создана для повышения уровня сервиса заведений города. Мы делаем абсолютно законные статьи, поэтому будем рады услышать этому подтверждение в суде. Мы чтим Конституцию Украины и законы Украины, действуем в правовом поле. А Вам мы желаем всяческого процветания, успехов и роста в бизнесе. Ведь именно для этого мы пишем материалы, дабы помочь и предпринимателям и жителям города развиваться и жить в гармонии! Будем рады любой Вашей критике и любым изменениям в сервисе. А также желаем Вам и вашему магазину процветания!

Добавить комментарий